Kalkandere MEM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 30 kişi 31st Temmuz 2017, 3:13 pm tarihinde online oldu.
En son konular
» Zümre öğretmenlerle tanışma
2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi Empty5th Ekim 2009, 10:03 pm tarafından Admin

» 2009- 2010 Özel Eğitim zümresi
2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:39 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Bilişim Teknolojileri dersi zümresi
2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:36 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Fen Bilgisi zümresi
2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:31 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Din Kültürü il zümresi
2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:25 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Beden Eğitimi dersi zümresi
2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:21 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Müzik dersi il zümresi
2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:19 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi
2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:16 am tarafından Admin

» 2009- 2010 Matematik il zümresi
2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi Empty3rd Ekim 2009, 11:06 am tarafından Admin

2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi

2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi Empty 2009- 2010 Görsel sanatlarl zümresi

Mesaj  Admin 3rd Ekim 2009, 11:16 am

2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÖRSEL SANATLAR DERSİ 1.DÖNEM GENİŞLETİLMİŞ ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ TOLANTI TUTANAĞI

TOPLANTI YERİ : Kurtuluş İlköğretim Okulu
TOPLANTI TARİHİ : 15.09.2009
TOPLANTI SAATİ : 10.00

Toplantı zümre başkanı ve yazman seçimiyle başladı. Zümre başkanılığına Yunus V. PINAR , yazmanlığa Neslihan YILMAZ seçildiler .Aşağıda belirtilen gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi:

ZÜMRE TOPLANTI GÜNDEMİ

1-Açılış ve yoklama
2-2008-2009 Eğitim öğretim yılının değerlendirilmesi
3-Önceki döneme ait zümre kararlarının gözden geçirilmesi
4-Uygulamada karşılaşılan güçlükler ile derslerin işlenişinde birlik ve beraberliğin sağlanması için alınması gereken önlemlerin
tespit edilmesi.
5-******çülük konularının işlenmesi.
6-Sınıf ortamlarında her seviyede öğrenci olduğunu dikkate alarak uygulanacak öğretim metotları ile araç ve gereçlerin değerlendirilmesi.-
7-Ölçme değerlendirmede müşterekliklerin sağlanmasının belirlenmesi.
8-Proje ve performans ödevlerinde uygulanacak usul ve esasların değerlendirilmesi.
9-Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılması için gerekli tedbirlerin alınması.
10-Dilek ve temenniler.

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

1-Açılış ve yoklama yapıldı. İmza tutanağı imzalandı.

2-2008-2009 Eğitim öğretim yılının değerlendirilmesine geçildi.Cengiz PAK söz alarak,planda öngörülen konuların işlendiğini söyledi.Seminer dönemlerinde tüm resim-iş öğretmenlerinin bir arada,dönembaşı hazırlığının yapılması
gerektiğini belitti.

3-Önceki zümre kararlarına uyularak,kararların uygulandığı görüldü.

4-Uygulamada karşılaşılan güçlükler görüşüldü;sınıfların kalabalık olmasının uygulamayı güçleştirdiği, sınıfların ikiye bölünmesinin dersleri daha kolaylaştıracağı söylendi.Okullarda resim atölyesi olması gerektiği vurgulandı.
Uygulamalarda öğrencilerin kişisel becerileri göz önüne alınarak okulun ve sınıfın imkanları doğrultusunda çalışmalar yapılması uygun görüldü.

5-******çülük konularının işlenmesi:Zümre başkanı söz alarak; ******çülük, ****** ilke ve inkılapları konularının resim derslerinde işlenirken, 2504 sayılı tebliğler dergisinde belirtilen
******çülük ile ilgili konular, ders konuları arasında uygulanabilir bağlantı sağlanacaktır, dedi ve bu konular tarafından okundu. Ayrıca bu konular üzerinde önemle durularak,konularla ilgili
resimler yaptırılıp ****** ilke ve inkılapları öğrencilerimize kavratılacaktır,dedi.Ulusal bayramlarımızın "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı,23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.19 Mayıs
Gençlik ve Spor Bayramı" ders olarak işlenmesine karar verildi.

6-Sınıf ortamlarında her seviyede öğrenci olduğunu dikkate alarak uygulanacak öğretim metodları ile araç ve gereçlerin değerlendirilmesi: Resim-iş öğretmeni Nejla Çaka ERTAŞ söz alarak
velilerin derse gereken önemi göstermediği ve öğrencilerin malzemesiz geldiğini belirtti.

7-Ölçme değerlendirme:Öğrenciler iki notla değerlendirilecektir.Ürün dosyası ve ders içi performans notuna, istemeleri durumunda proje ödevi üçüncü not olarak ilave edilecektir.
20.12.2006 Tarihli genelge doğrultusunda ders içi performans ve ürün dosyası değerlendirmesi yapılarak, 2009/37 sayılı genelge dikkate alınacaktır.

8-Proje ve performans ödavlerinde uygulanacak usül ve esasların değerlendirilmesi:Proje ve performans görevleri kılavuz kitapta belirtilen şekilde uygulanmıştır.Proje ödevi isteyen
öğrencilere zamanın daha uzun ve daha kapsamlı, bilimsel içerikli ele almaları sağlanarak gerekli ölçme değerlendirme ölçekleri uygulanmıştır.Bu yılda kılavuz kitap rehberliğinde proje ödevlerinin isteyen öğrencilere
verilmesine karar verilmiştir.

9-Öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için okul içindeki ders okuma saatlerinin düzenlenmesi ve kütüphanelere sanat kitaplarının kazandırılması gerektiği söylendi.

10-Dilek ve temenniler:Öğretim yöntem ve teknikleri ile ele alınmış en az bir etkinliğin 1. yarı yıl içinde hazırlanarak 2. yarı yıl il zümresinde öğretmenlerin birbirleriyle paylaşması ve
görsel sanatlar öğretmenleri ,yöntem ve tekniklerin ele alındığı örnekleri bir havuzda toplanması dileği Cengiz PAK tarafından belirtildi.
Yetenekli öğrencileri Güzel Sanatlar Liselerine yönlendirip onları sınava hazırlamak gerekliliği Yunus V.PINAR tarafından söylendi.
İyi bir eğitim-öğretim yılı geçirmek dileğiyle toplantı sona erdiril

Admin
Admin

http://kalkanderemem.yetkinforum.com

- Similar topics